מנשה בטיטו ממליץ: כך תבנו נכס דיגיטלי בקלות

העולם המשתנה שסביבנו מציב אתגרים לא פשוטים לדור הצעיר. מונחים כמו קביעות בעבודה, פנסיה תקציבית ועוד חלפו מן העולם ובמקומם נדרשים בצעירים, בעולם שבו מחירי הדיור מאמרים, לייצר לעצמם הבטחה לפרנסה טובה גם בעתיד, לאחר גיל הפרישה. אחת מן האפשרויות שעומדות בפני הדור הצעיר היא בניה של נכסים דיגיטליים. נכס דיגיטלי שבנוי נכון מאפשר לא רק יצירת הכנסה פסיבית או הכנסה כמעט פסיבית, אלא גם ובעיקר הפחתת סיכונים והשגת תשואה אל מול השקעת משאבים מופחתת. איך תיגשו לעולם הבניה של נכסים דיגיטליים? מנשה בטיטו מסביר הכל.

 

בחירת נישה

"אם הייתי צריך לסכם זאת בשתי מילים", כך טוען מנשה בטיטו, מקדם האתרים המוביל בארץ, "הרי שהבטחת העתיד באמצעות נכסים דיגיטליים תלויה בעיקר במושג אחד: בחירת נישה".

לנישה שבה תבחרו להקים ולנהל את הנכס הדיגיטלי שלכם ישנה חשיבות רבה מאוד: בחרו בנישה שבה יש לכם ערך מוסף אמיתי, שבה אתם מבינים כיצד השוק פועל ולאן הוא הולך, ושאתם יכולים להשתלב בה בצורה טבעית בהתאם להשכלה ולהכשרה שלכם.

 

הקמת אתר אינטרנט וקידומו בגוגל

כאשר מדברים על נכס דיגיטלי מניב, לרוב נהוג להתייחס לנכסים שמגיעים בתצורה של אתר אינטרנט. אמנם ניתן למצוא נכסים בתצורות אחרות, כמו קבוצת וואטסאפ ייעודית רשימות תפוצה ועוד, אולם אין ספק שאתר אינטרנט מודרני ומקודם מהווה הזדמנות של ממש בעולם קידום האתרים על מנת לטרגט לידים פוטנציאליים ולהפוך אותם ללקוחות משלמים.

 

בחירת מודל עסקי

כיצד מרוויחים כסף מבניית נכס דיגיטלי? באמצעות אוסף של מודלים עסקיים שונים, כאשר לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו.

ניתן להקים אתר אינטרנט כנכס דיגיטלי מניב, שמייצר לידים אותם ניתן למכור לבעלי מקצוע. ניתן להקים אתר אינטרנט ולספק ללידים המתקבלים ממנו את שירותי הקצה. כמו כן, ניתן להקים אתר, ולהשכיר אותו לבעל מקצוע, וישנם מודלים שמדברים גם על הקמת אתר, השבחתו ומכירותו ברווח לאחר מכן.

בעולם שבו בעלי מקצועות מחפשים לא מעט קיצורי דרך, מדובר ביתרון משמעותי.

 

טיוב ותחזוקה

"חשוב יהיה להבין", אומר מנשה בטיטו, מקדם האתרים המוביל בארץ, "כי הקמה וקידום של נכס דיגיטלי אינם מספיקים. על מקדם האתר לפעול כל העת על מנת להשביח את הנכס, לתחזק אותו, לטפל בתקלות ואירועים, ובאופן כללי לדאוג שרמת האיכות שלו לא תרד מתחת לסטנדרט".

מנשה בהחלט צודק. אם לשפוט לפי הנכסים הדיגיטליים המצליחים ביותר ברשת, עבודת תחזוקה וטיוב היא חלק בלתי נפרד מקידום ושימור הנכס הדיגיטלי. עם זאת, חשוב יהיה לזכור כי מדובר בעבודה שתוכלו לבצע במיקור חוץ, ככל שתקציב בית העסק שלכם מאפשר זאת כמובן.

 

מסקנה

מנשה בטיטו מחייך לרגע לפני שהוא עונה על השאלה כיצד היה מסכם את התובנות שלו משנים רבות של בניית נכסים דיגיטליים. "אני סבור", אומר מנשה באותו זיק של חיוך, "שפשוט צריך רעיון אחד טוב כדי להצליח. ורעיונו טובים, הם עוטפים אותנו כל העת, מבלי בכלל שנשים אליהם לב".

אז מה היה לנו עד עכשיו?