קורסים דיגיטליים מאת מנשה בטיטו

אם יש לכם ידע ייחודי ששוה הרבה כסף, יותר מסביר להניח שקיימתם שיחת ייעוץ או שתיים עם לקוחות. היכולת לסייע למי שאין בידיו את הכלים המתאימים יכולה להוות מקור פרנסה יציב ואיכותי.

אלא שלביצוע שיחות ייעוץ על מנת להעביר ידע, או לנהל קורסים פרונטליים על מנת ללמד כיתה שלמה מתוך הניסיון שלכם יש מגבלה מהותית: כמות הלקוחות שתוכלו לספק להם שירות בנקודת זמן מסוימת מוגבלת בתנאים הפיסיים: המקום בכיתת הלימוד, מספר הכיסאות בחדר הישיבות וכו'.

מה הפתרון? התשובה היא, כמובן, קורסים דיגיטליים. קורסים דיגיטליים מציעים לבעלי עסקים מגוון רחב של יתרונות. במאמר הזה ננסה להציג חמישה מהם.

 

יתרון מספר 1: יצירת הכנסה פסיבית

היתרון המובהק ביותר של יצירת קורס דיגיטלי ושיווק שלו לקהל היעד הרלוונטי הוא האפשרות לייצר הכנסה פסיבית לעסק ולמשק הבית. בניגוד לקורסים פרונטליים שבהם בכל מחזור של הקורס נדרשת נוכחות פיסית והשתתפות פעילה של בעל העסק שעומד מאחורי הקורס, הרי שבאמצעות קורס דיגיטלי ניתן לייצר הכנסה גם בלי פעילות אקטיבית ממשית של מנהל הקורס בכל אחד מן המחזורים.

 

יתרון מספר 2: ניתן לספק שירות למספר רב של לקוחות במקביל

יתרון נוסף של הקמה ותפעול של קורסים דיגיטליים הוא האפשרות להעניק שירות למספר רב של לקוחות במקביל. בניגוד לקורסים פרונטליים, בהם מספר המשתתפים מוגבל לכמות הנרשמים שיכול לאכלס המיקום של הקורס, הרי שבקורסים דיגיטליים השמיים הם הגבול בכל הקשור לכמות המשתתפים שיכולים בו זמנית לקחת חלק בהעשרה שמציע הקורס. תצורת העבודה הזאת מייצרת מודל עסקי שקל הרבה יותר בו להחזיר את ההשקעה ואף להשיא רווחים משמעותיים.

 

יתרון מספר 3: הצרכן יכול לחזור על הקורס עוד ועוד פעמים

החיסרון הגדול של קורס פרונטלי הוא העובדה שהוא חד פעמי. הדגמה שבוצעה באופן חי מול כיתה לא תוכל להתבצע שוב, באותם תנאים ממש. מה שאמר המרצה יעלם וישכח אם מישהו לא טרח להקליט או לצלם את ההרצאה.

בקורסים דיגיטליים הדברים עובדים, כמובן, אחרת. קורסים דיגיטליים זמינים לקהל הלקוחות שוב ושוב במסגרת תנאי ההסכם, וגולש אשר מעוניין לצרוך שיעור מסוים שוב, יכול לעשות זאת ללא בעיות. יתרה מכך, קורס דיגיטלי ניתן לעצור, להשהות, להחזיר אחורה על מנת להעניק קשב מיוחד לחלק מאתגר במיוחד, ואף להריץ קדימה ולדלג על הקדמות שנדמה כי הן מיותרות.

 

יתרון מספר 4: אינו מצריך לוגיסטיקה מורכבת

לוגיסטיקה היא עניין שיכול בהחלט להכשיל הצלחה של קורס, מוצלח ככל שיהיה. תארו לעצמכם שאתם בוחרים בקורס ערב, על מנת לשלב אותו עם העבודה שלכם כשכירים במהלך היום, אבל אז נזכרים שלמעשה תידרשו לעמוד כשעה בפקקים, למצוא חניה, לשלם עליה הון תועפות, וכל זאת, כשהילד בבית לא מרגיש טוב, ובן הזוג לא ממש יכול לסייע כעת.

קורסים דיגיטליים מציעים לוגיסטיקה שונה לגמרי. אתם יכולים לצרוך את התכנים בקורס בזמן שנוח כם, ולהתאים את המועדים של הקורס לחיים האישיים שלכם. במצב כזה, את לא מוותרים על אף אחד מן העולמות. כאשר מדובר באנשי משפחה שמעוניינים בביצוע הסבת מקצוע – היתרון הזה הוא בהחלט משמעותי.

 

יתרון מספר 5: זמינות מירבית

מה שמאפיין יותר מכל קורסים דיגיטליים הוא הזמינות הרבה שלהם. קורסים דיגיטליים זמינים לקהל הלקוחות שעושה בהם שימוש בכל זמן ומכל מקום. לרוב, כל מה שנדרש הוא כשיר עם חיבור לאינטרנט. אין צורך להמתין לשעות פתיחה של מוסד אקדמי כזה או אחר. אין צורך בהגעה למיקום פיסי מסויים על מנת לצרוך את התכנים של הקורס. הזמינות היא, כאמור, מקסימלית.

 

יתרון מספר 6: המחיר

בגלל ההוצאות המועטות יחסית על הפקה של קורס דיגיטלי (אין צורך בשכירת מקום) והיכולת למנף את הנכס הדיגיטלי בהיקפים גדולים יותר מאשר קורס פרונטלי, בלי קורסים דיגיטליים יכולים להציע אותם במחיר נמוך ביחס לקורסים פרונטליים. יחד עם הנוחות של ביצוע הקורס מהבית – מדובר בהצעת ערך שמדברת אל יותר יותר לקוחות.

 

לסיכום

קורסים דיגיטליים הם הדרך החדשה שבה אנשי מקצוע יכולים להעביר את הידע להם לקהל רחב של לקוחות. קורסים דיגיטליים מציעים מגוון רחב של יתרונות לבעלי הנכס הדיגיטלי הזה, אשר מאפשרים להם מקסום הרווחים, צמצום ההוצאות ומזעור הסיכונים שלהם.